Toyota Finans | Toyota Plaza Otojen | Konya Selçuklu Toyota Bayi

TOYOTA ORİJİNAL YAĞLARI


Motor ve dişli yağları, aracınız için görünmeyen ama hayati önem taşıyan koruyucu maddelerdir. Bu yüzden Toyota Orijinal Yağları, Toyota'nız için her zaman en doğru seçim!

Toyota olarak dünyanın en iyi motorlu taşıtlarını üretiyor olmaktan dolayı guruluyuz. Doğal olarak müşterilerimize sunduğumuz her türlü yedek parça ve aksesuar da her yönüyle test edilmiş, tamamen güvenilir ve Toyota marka araçlarla %100 uyumludur. Motor yağları, aracınızın görünmeyen bir parçası olmasına rağmen hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple, sunduğumuz en üst kalitede motor yağları tüm orijinal parça gruplarımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Tüm Toyota motor yağları, uluslararası tanınan API (Amerikan Petrol Enstitüsü) ve ACEA (Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği) standartlarını karşılamanın yanı sıra kalite ve performansla ilgili daha yüksek standartları da karşılar. Toyota'da, geliştirilen yağların en yüksek performansı vermesi için optimum kalite ve özelliklerde oluşunu sağlamak amacıyla gerçek araç ve parçaları üzerinde testler yapılır.

TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamı dizel motorlar için özel olarak geliştirilmiş motor yağlarından, mineralden sentetiğe, yüksek performanstan genel kullanıma kadar her türlü motor yağını içerir. Dişli yağları TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamının öneli bir kısmını oluşturur ve üniversal dişli yağları ve otomatik şanzıman yağlarını da içerir. TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürün gamı, mevcut ve geçmişte satılan tüm Toyota modelleri için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sebeple, hangi Toyota modelini kullanıyor olursanız olun, Toyota Yetkili Servisleri'nin size sunduğu tüm TGMO (Toyota Orijinal Motor Yağları) ürünleri ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

ÜSTÜN KALİTE

Tüm Toyota orijinal motor yağları, Toyota motorlarının özelliklerine ve API ile ACEA gibi sektör standartlarına en ideal şekilde uyum sağlamak amacıyla yapılan yoğun araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonunda üretilmiştir. Bütün Toyota orijinal motor yağları, beş temel işlevi karşılar:

Yağlama

Yağın içindeki sürtünme önleyiciler, ince ve güçlü bir kaplama alanı oluşturur ve bu alan hareketli metal parçaların birbiri üzerinden kolayca kaymasını sağlar. Bu koruma alanı olmazsa, sürtünmeden dolayı motorda aşırı ısınma oluşur ve motor yanar.

Sızdırmazlık

Piston ve silindir yüzeyi arasındaki ölçü son derece az olmasına rağmen, arada çok küçük bir boşluk kalmaktadır. Yağ, bu açıklığı kapatarak kompresyon kaçağını önler ve sıkıştırma oranını, dolayısıyla motor gücünü korur.

Soğutma

Yağın daha az bilinen fakat hayati önemi olan bir yanı da soğutma sıvısı olarak işlev görmesidir. Motorun daha sıcak bölgelerindeki ısıyı alır ve taşıyarak yağ soğutucusundan geçerken dışarıya atar.

Temizleme

Yağın içindeki deterjanlar, sıcak bölgelerde kurum oluşmasını engeller. Bu, motorun, özellikle de pistonların temiz kalmasını sağlarken, piston segmanlarının da sıkışmasını engeller.

Pas önleme

Motordaki yanma sonucu oluşan asitler, pas ve korozyon oluşumuna neden olabilir. Yağın içindeki özel katkılar bu asitleri nötralize ederek pas ve korozyon oluşumunu engeller.

MOTOR YAĞLARI

- Sentetik Motor Yağı SAE 5W-40

Toyota sentetik motor yağı, sürücülerin ihtiyaç duyduğu en üst seviyede yağlamayı ve daha fazlasını karşılayacak niteliktedir. Sabit viskozite kontrolü, termal denge ve düşük sıcaklıkta mükemmel akışkanlık sağlar. Toyota sentetik motor yağı, Antalya'nın sıcağında da Erzurum'un dondurucu soğuğunda da aynı korumayı sağlar.

ACEA: A3 / B3 / B4

API: SL / CF

Yarı Sentetik Motor Yağı SAE 10W-40

Toyota yarı sentetik motor yağı, yüksek performans motorlarında mükemmel korumayı sağlamak amacıyla en gelişmiş yağlama teknolojisi ile üretilmiştir. Çok geniş bir sıcaklık aralığında yüksek termal denge sağlayarak çalışabilir. Bu sayede motor ömrünü uzatırken, yağ sarfiyatını da azaltır.

ACEA: A3 / B3

API: SL / CF

Premium Motor Yağı SAE 15W-40

Toyota premium motor yağı, ilk çalışma anındaki sürtünmeyi ve sıcaklık gerilimini azaltarak, motorunuzu aşırı sürtünmeden kaynaklanan zararlı etkilere karşı korur. Özel formülü, metal yüzeyleri motor atık ve tortulardan korur ve böylece motor ömrünü uzatır.

ACEA: A2 / B2

API: SL / CF

Sentetik Motor Yağı SAE 5W-30

Toyota sentetik motor yağı, sürücülerin ihtiyaç duyduğu en üst seviyede yağlamayı ve daha fazlasını karşılayacak niteliktedir. Sabit viskozite kontrolü, termal denge ve düşük sıcaklıkta mükemmel akışkanlık sağlar. Toyota sentetik motor yağı Antalya’nın sıcağında da Erzurum’un dondurucu soğuğunda da aynı korumayı sağlar.

ACEA: A5/B5 A1/B1

API: SL / CF

Düşük Sürtünmeli Motor Yağı SAE 0w-20 Formula xs

Toyota SAE 0w-20 motor yağı hibrit motorlar ve diğer yakıt verimli motorda kullanılabilmektedir. Sentetik formülü sayesinde motor aşınmasını önlerken, yakıt ekonomisini de sağlamaktadır. Düşük viskozitesi sayesinde sık dur kalklarda kritik motor parçalarının korunmasını sağlar.

ACEA: SM/SL

API: GF-4

Premium Motor Yağı 0w-30 C2

Toyota Premium Motor Yağı, ilk çalışma anındaki sürtünmeyi ve sıcaklık gerilimini azaltarak, motorunuzu aşırı sürtünmeden kaynaklanan zararlı etkilere karşı korur. Özel formülü sayesinde, dizel partikül filtreli modern dizel motorlara çok uygun üstün kaliteli bir motor yağıdır.

ACEA: C2

JASO: DL-1

DİŞLİ YAĞLARI

Üniversal Dişli Yağı SAE 80W-90

Toyota üniversal dişli yağı SAE 80W-90, yüsek basınç altında katkılarla zenginleştirilmiş parafinli mineral bir yağdır. Mükemmel termal dengesi sayesinde çok yüksek sıcaklıklarda bile kritik parçaları tortu ve atıklardan korur, temiz tutar. Bu sayede hem düz şanzımanda, hem de nihai dişli ünitelerinde kullanılır.

API: GL-4 / GL-5

Sentetik Dişli Yağı SAE 75W-90

Toyota sentetik dişli yağı SAE 75W-90, yüksek standartlı kalitesi ile şanzıman, hipoid arka aks ve direksiyon kutularında kullanılmaktadır. Dayanıklı termal dengesi, hayati parçaları yüksek sıcaklıklarda tortu ve atıklardan korur. Bu sayede hem düz şanzımanda, hem de nihai dişli ünitelerde kullanılabilir.

API: GL-4 / GL-5

Tahditli Kaymalı Diferansiyel SAE 85W-90

Toyota tahditli kaymalı diferansiyel yağı, parafin bazlı yağlardan yüksek kaliteli incelticiler kullanılarak ve yüksek performanslı katkı maddeleri karıştırılarak elde edilmiş mineral bazlı bir EP yağıdır. Bu yağ özellikle tahditli kaymalı diferansiyelle donatılmış hipoid arka akslar için önerilir. API GL-5 standardını sağlaması gereken EP yağlarına ihtiyaç duyulan konvansiyonel aks ve diferansiyellerde de kullanılabilir.

API: GL-5

Otomatik Şanzıman Yağı

Toyota otomatik şanzıman yağı, rafine bazlı yağlar ile özel katkıların dengeli olarak karıştırılmasından elde edilmiş bir sıvıdır. Standart D-III otomatik şanzıman yağı, sadece otomatik şanzıman yağı olarak değil, hidrolik direksiyon yağı ve multigrade hidrolik sıvısı olarak da kullanılabilir (ISO 32 derecesine kadar). T-IV otomatik şanzıman yağı, sadece Toyota otomatik şanzımanları için geliştirilmiştir. D-III / T-IV

Diferansiyel Dişli Yağı LT 75w-85

DGO 75w-90’dan %0.5 yakıt ekonomisi sağlayan ve yüksek oksidasyon dengesi ve anti-korozyon koruma özelliği sayesinde yakıt ekonomisi de sağlayan yüksek kaliteli bir dişli yağıdır.

API: GL-5

Otojen İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri
 • 1. Organize Sanayi Horozluhan Mah. Çevreli Sok. No:2B Selçuklu - Konya
 • 0332 248 02 48
 • 0332 2481248
 • satis1@otojen.toyota.com.tr
 • servis@otojen.toyota.com.tr
Haritada görün
İletişim ve Çalışma Saatleri
 • Satış :

  Hafta içi: Kapalı (Kurban Bayramı)08:30 - 18.00
  Cumartesi: 08:30 - 18.00
  Pazar:11.00-17:00

 • Servis :

  Hafta içi: 08:30 - 18.00
  Cumartesi: 08:30 - 18.00
  Pazar: Kapalı